Grindinis šildymas

Grindinis šildymas – kiekvienais metais vis labiau populiarėjantis būdas namų šildymui. Šis būdas neabejotinai taupo erdvę bei užtikrina, kad pvz. elektra šildomos grindys bus visada šiltos - nesvarbu ar tai plytelės, ar akmuo po Jūsų kojomis. Lyginant su radiatoriumi – šie būdai visų pirma skiriasi šilumos paskirstymo principu. Radiatorius jį supantį orą šildo konvekcijos būdu – vadinasi, kad jo sušildytas oras pakyla link lubų, o kai oras atvėsta, vėl leidžiasi link grindų. Natūraliai susidaro šilto ir šalto oro srautas, kai temperatūra nepasiskirsto vienodai ir šilčiausias plotas vis tiek lieka tik aplink radiatorių, o kitose kambario vietose išlieka vėsu.

Šildomos grindys bute priduoda namams jaukumo dėl šilumos spinduliavimo ir tolygaus pasiskirstymo. Šildomos grindys turi daugybę pranašumų, lyginant su radiatoriumi. Visų pirmą – sutaupote erdvę. Aplink sienas, nišas nebus didesnių ar mažesnių radiatorių, vietoj kurių galite pasistatyti augalus ar lentynas. Išlaikysite namų estetiką bei įsirengsite namų interjerą nesukdami galvos, kad radiatorius sugadins Jūsų išpuoselėtą erdvę. Grindų šildymas elektra pasižymi ir didesne higiena, nes įsirengę tokią šildymo sistemą sumažinsite dulkių ir kilimų erkučių paplitimą namuose, bei gyvenamojo erdvėje nesikaups dulkės ant paviršių, kaip buvote įpratę prie radiatorinio šildymo. Tai ypač aktualu žmonėms, kenčiantiems nuo alergijų ir kvėpavimo takų sutrikimų. Pasirinkus grindinį šildymą sutaupysite energijos – oro temperatūra namuose gali būti sumažinta vidutiniškai 2 laipsniais, lyginant su įprastine ir vistiek bendras šilumos pojūtis nepasikeis. Vienas didžiausių grindinio šildymo privalumų – tolygus šilumos pasiskirstymas gyvenamosiose patalpose, kas ypatingai aktualu butuose, su aukštomis lubomis. Dėl tolygaus šilumos spinduliavimo kambaryje išlaikoma ir natūrali drėgmė.

Šildomos grindys gali būti skirstomos į kelis tipus: drėgnasis, sausasis arba infraraudonųjų spindulių grindų šildymas. Drėgnas, kitaip, grindinis šildymas vandeniu, kai karštas vanduo pumpuojamas vamzdžiais grindyse, sausas – taip vadinamos elektros sistemos, kurios eina iš elektros tinklo. Drėgnos sistemos maitinamos karštu vandeniu, dažnai šildomos boileriu, tačiau puikiai veikia ir su atsinaujinančiais energijos šaltiniais, tokiais kaip saulės baterijos ar šilumos siurbliai. Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas įrengiamas, kai po grindimis patiesiama speciali grindinio šildymo plėvelė, infraraudonųjų spindulių pagalba šildo aplinkinius daiktus, patį žmogaus kūną, o ne tiesiogiai veikia orą. Sausos grindys yra geras sprendimas energiškai efektyviems, išmaniomis technologijomis valdomiems namams. Dėl sistemos inertiškumo šiluma nesikaupia, ji greitai atiduodama į aplinką ir operatyviai reaguoja į reguliavimą.

Sausas grindų šildymas reikalauja mažesnių sąnaudų bei tinka beveik visoms grindų dangoms. Didelis privalumas ir tai, kad įrengiant tokio tipo grindis Jūsų neriboja džiuvimo ar kiti, su laukimu susiję terminai – sumontavę šildymo pagrindus, jau kitą dieną namuose galite kloti pasirinktą grindų dangą. Įrengimo technologija yra pakankamai paprasta, nereikalaujanti specialių žinių, įrankių ar įrengimų, todėl nesunkiai tokio tipo grindis įsirengsite savarankiškai ir, be jokios abejonės, sutaupysite! Juk rasti gerus meistrus už protingą kainą – tikras įššūkis. O visas reikiamas priemones grindų šildymui be vargo rasite mūsų el. parduotuvėje.

Aktyvūs filtrai